Eğitim Sektörüne Gönül Veren Tüm Paydaşlarımızı

“ÖĞRETMENLERİN USTALIK EĞİTİMLERİNDE” yer almaya ve sourceNX Topluluğuna katılmaya bekliyoruz.

Değişen dünyayı yakalamak ve öğrencilerine katkı sunmak isteyen değerli öğretmenlerimizin yanındayız.

Eğitime gönül veren öğretmenler sistemik bakarak bir misyoner olarak mesleklerine bağlılık gösterirler. Çocuğu eğitimin merkezine koyan öğretmenler yaşam boyu öğrenmeye devam eder. Çocukların , ailelerin, meslektaşlarının ve kendisinin gelişim sorumluluğunu üstlenerek “farkındalık+ değişim+ dönüşüm+ gelişim” serüvenine meraklı bir öğrenen olarak devam eder. Değişen Dünyayı yakalamak ve öğrencilerine katkı sunmak isteyen öğretmenler sürekli yenilenmek ve yeni bilgiler edinerek sistemsel bakış açısını ve yeteneğini güçlendirir. Bu şevkle ilerlerken doğru kaynaklarla ve kaynak kişilerle sizleri buluşturmak için programlarımızı titizlikle tasarlıyoruz.

20
Kolaylıkla 20 Krediye (saate) Ulaşarak; sourceNX Sertifikanı Al


“Öğretmenlikte Ustalık sourceNX Belgesi”ni

Almanız İçin Sizleri Kaynak Kişilerle ve Çok Yönlü Eğitimlerle Buluşturuyoruz. Gelişiminiz için diğer alanlarımızdan aldığınız eğitimlerin kredileri de geçerli olmaktadır. Öğretmenlikte ustalaşmak isterseniz, geliştirmek istediğiniz yetkinlikleri (beklentilerinizi) ve aşağıdaki eğitimlerden katılmak istediklerinizi aşağıdaki başvuru formunu bize iletiniz.

Öğretmenlerimizin bilgi ve deneyimlerini daha büyük kitlelerle paylaşmaları için bir sürprizimiz daha var. Gelen talepler doğrultusunda fark ettiğimiz “eğitici gelişim eğitimleri” ihtiyaçlarınızı gidererek sizleri yetişkinlere paylaşım yapacağınız büyük sahneye davet ediyoruz. Öğretmenlikte uzman olduğunuz, paylaşmak istediğiniz güçlü yönleri ve bilgileri platformumuzda sunmanız için yerinizi ayırtıyoruz. Farklı anlatım teknikleri, yeni nesel sınıf uygulamaları, teknolojik eğitim projeleri, sosyal sorumluluk projeleri vb. ... Sizlerin eğitmen olarak da hazırlanmasına destek sunan eğitim danışmanlığı ve mentorluk programımızı değerlendirerek eğitmen kadromuzda yerinizi almak isterseniz bizimle iletişime geçiniz. Bir öğretmen, bir çok ihtiyacı olan; farklı özelliklere sahip öğrencileri ve velileri olur. Öte yandan eğitim yaklaşımları, bilgi ve düzen sürekli güncellenir. Bu kadar farklı kişi ve hızlı değişimi yakalayabilmesi için “uzmanlık yetkinliklerinizi” güçlendirerek “eğitim liderliği” yeteneklerinizi her daim beslemelisiniz. Aynı zamanda öğretimin yanında tamamen anlamaya, empatiye, sezgisel zekaya, duygusal ve ruhsal denetime dayalı olan mesleğimizde kişisel gediklerimizi onararak ve kısıtlayıcı inançlarımızın sabotajlarını azaltarak kendi psikolojik zindeliğimizi de koruyabiliriz. Etkin eğitim liderleri, psikolojisini ve yeteneklerini dengede tutabilmek için eğitimlere, mentorluğa, üretime ve dönüşüme yaşam boyu devam eder.
Öğretmenlik mesleğine dair yetkinliklerinizi geliştirmek, eğitmenlik becerinizi ön plana çıkarmak ve kariyerinizi en doğru stratejik planla yürütmeniz için sourceNX hazırlıklarını tamamladı. Eğitim alan üyelerimizin iş bulmasına olanak tanıyarak mesleğimizin yaygınlaşması ve etik çerçevede icra edilmesine de destek veriyoruz. 20 kredili sourceNX sertifikası alan öğretmenlerimiz standardize kriterlere uygunluk kazanarak kariyer takip programımıza ve öğretmenler ekibimize dahil olabilmektedir. sourceNX de her 1 saat eğitim1 kredi karşılığına karşılık gelmektedir. Kariyer programlarımızla hayalinizdeki işe kavuşmanıza eşlik ediyoruz. Bunlarla birlikte üye öğretmenlerimiz arasında yapılan mentorluk gruplarında akran etkileşimleri ile öğretmenlik deneyimlerinizi arttırmanız desteklenir.

Aynı zamanda sourceNX topluluğunda yer alan öğretmenlere sunduğumuz kariyer yöneltme programı ve iş bulma imkanlarından faydalanmak için HAYALİMDEKİ İŞ sayfasında yer alan sorulara verdiğiniz yanıtlarınızla birlikte cv’nizi bize ulaştırabilirsiniz.


ICF ONAYLI “EĞİTİM KOÇLUĞU” SERTİFİKALI EĞİTİM

E

Eğitim Koçluğu Sertifika Eğitimi

ID Coaching International işbirliği ile,


ICF Onaylı “Eğitim Koçluğu “ Sertifikalı eğitime sourceNX üyelerinin avantajları ve mentorluk desteğimiz ile katılmanızı sağlıyoruz. Eğitim başvurusu ve detaylı bilgi almak için bize form iletiniz.
Öğrenci koçluğuyla çocuğunuzun profesyonel destek almasını sağlamanız ve geleceğini teminat altına alabilmeniz için yanınızdayız..

Bir öğretmen bin kişidir. Bir öğretmen nesilleri etkileyen bir güce sahiptir. Bu gücü geleceğin ışığı için kullananlar ise Dünya'nın kurtarıcılarıdır.

                                                Demet Canikli


Öğretmenlik mesleğini birlikte koruyacak ve yücelteceğiz. Dayanışma ile, eğitim ile, gelişim ile, bütünlük ile...


 

Sizi hayallerinize ulaştıracak programı seçip, aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bize ulaşın. Hemen sizinle iletişime geçelim.


ICF Onaylı Eğitim Koçluğu Eğitimi

Öğretmenler İçin Kariyer Koçluğu/ Mentorluk Programı

Teknolojik Yetkinlik Öğretmen Programı

Lider Eğitimcinin 8+1 Boyutu

Yetkin Öğretmenlikte 8+1 Boyut

İlişki Yönetimi

Etkili Sınıf Yönetimi Teknikleri

Farklılaştırılmış Eğitim

IB PYP Programının Temel Yetkinlikleri

Adaptif ve Etkili Ders Planlamaları

Okullarda Sistemik Yaklaşım

Stres Denetimi / Stressiz Sınıflar Yaratmak

Velilerle Etkili İletişim ve İş Birliği Modeli

Bilinçaltı Kodlarında Öğretmenin Rolü

Grup Çalışması Planlaması

Düzenli Ders Çalışma Alışkanlığı Kazandırma Yöntemleri

Proje Tasarlama ve Sempozyumlarda Sunmak/ Mentorluk Desteği

Öğrencilere Kitap Okumayı Sevdirme Atölyeleri

Huzurlu ve Verimli Sınıf İklimi Yaratmak

Pano Düzenlemenin Pratik Yolları

Yetenek Avcısı Öğretmen Olmak